Knygų rašymo projektas Jaukūs rudens vakarai 2022

Rašytojų akademijos knygų rašymo projektas "Jaukūs rudens vakarai 2022"

Rašytojų akademijoje net 9 autorės pradeda knygos rašymo iššūkį projekte "Jaukūs rudens vakarai"

"Rašytojų akademijoje jau aštuntus metus iš eilės mes, kartu su studentėmis, eksperimentuojame: tai bendrai rašome serialą online, tai kuriame pasakas vaikams, tai leidžiame saviugdos e-žurnalą "Inspire", na, o šį rudenį paskelbėme iššūkį pačios sau - kiekvieną savaitę skaitytojus džiuginti vis naujai bepasirodančia rašomos knygos dalimi", - teigia Rašytojų akademijos įkūrėja, metodikos autorė ir lektorė Evelina Biliūnaitė.

"Projektas yra visiškai nemokamas Rašytojų akademijos narėms, tai, kaip pridėtinė vertė prie mokymų, kur merginos išmoko ne tik įvairių komercinių tekstų, kūrybinio rašymo bei knygos rašymo, bet ir realiai išbando savo jėgas knygos rašyme. Rašytojų akademijoje jau yra gimusių ir tikrų rašytojų, kurios dabar jau yra žinomos skaitytojų tarpe, tai, pavyzdžiui, tokių, kaip Jurga Slanka ("Granatai", "Teodoras", "Mano vyras turėjo paslapčių") ar Jurgita Barišauskienė ("Murkiantis Buda", "Po lietaus mus surado Torė"). Pirmosios šių, dabar jau žinomų autorių knygos juk buvo rašomos Rašytojų akademijoje žaidimo forma atliekant kūrybinio rašymo namų darbus. Todėl ir dabar, tikiu, merginos, kurios dalyvauja projekte "Jaukūs rudens vakarai", dar nežino, kur veliasi, bet garantuoju, kad bus labai gerai", - šypsosi Evelina Biliūnaitė.

Pirmosios rudens savaitės istorijas jau galima rasti rašytojų akademijos tinklalapyje.

Projekte dalyvaujančios autorės:

Kiekvieną savaitę pirmadieniais skaitytojai galės rasti rašytojų akademijos tinklalapyje vis naujas šių autorių rašomas istorijas:

  • Celestė Liepsna - "Ir tegul mane telydi...(Jis arba kiti velniai)";
  • Evelina Biliūnaitė - "5 klasiokės ir vyrų viešbutis";
  • Gintarė Čiužaitė - "Blogio šaknys";
  • NANI RA - knyga "Ir po 10 metų";
  • Artūra - "Devynetas";
  • Vaida Budginaitė - "Senoje sodyboje";
  • Irena Varnienė - "Išsiskyrėlė";
  • Aurelija Černevičiūtė - "Jūros princesė";
  • Anita Spa - "Jausmų vandenynai".

Autorės savo skaitytojams žada ir juokingas, ir gilias meilės istorijas. Kai kurios naudos tikrus faktus, kai kurios atskleis savo gyvenimo įvykius, o kai kurios dalinsis savo fantazijų vaisiumi.

"Labai smagu, kad projekto "Jaukūs rudens vakarai" autorės yra labai skirtingos asmenybės, vyriausiai projekto dalyvei 69-eri metai, jauniausiai 24. Dalyvių tarpe galima rasti nuo verslininkių iki vaikų darželio auklėtojos. Spalvingos patirtys, tikiu, leis sukurti skaitytojams tikrai įdomų turinį. Autorės labai laukia skaitytojų nuomonės, kurią jie galės reikšti prie kiekvienos puslapyje įkeltos istorijos. Įdomu tai, kad skaitytojai galės pakreipti rašomų istorijų įvykius, juk jų pastabos ir mintys kartais gali padovanoti kūriniui ypatingai netikėtų spalvų. Tad maloniai kviečiame skaityti istorijas ir šį rudenį praleisti kartu jaukiai ir šiltai", - priduria projekto globėja Evelina Biliūnaitė.

Na, o jeigu ir jūs pageidaujate nepraleisti naujų istorijų, kurios pasirodys kiekvieną savaitę, esate kviečiame pranumeruoti Rašytojų akademijos naujienas.