„Drugelio efektas“ arba kelias į vidines transformacijas

06/01/2017 10:24

Prieš pora metų ieškojau prasmingos veiklos ir atsitiktinai viena pažįstama rekomendavo pasikalbėti su Rūta Lenkauskiene – masažo ir aromaterapijos specialiste, Dr.Bacho žiedų terapijos pradininke Lietuvoje, o tiksliau – pavargusių širdžių gydytoja ir įkvėpėja.

Kiekvieną kartą pravėrus „Drugelio efekto“ studijos duris, suvibruoja ypatinga aura, rodos, apgaubia jaukumas ir ramybė.

Su didele meile ir dėkingumu kalbinu savo mokytoją – Rūtą Lenkauskienę.

 „Drugelio efektas“ – kas tai? Kaip jis atėjo į Jūsų gyvenimą?

Daugelyje kultūrų Drugelis simbolizuoja sielos virsmą, gyvenimo pasikeitimus. Remiantis šamaniška indėnų filosofiją, galia, kuria mus apdovanoja Drugelis – tai oro stichija, proto galia, gebėjimas suvokti savąsias mintis ar mokėjimas jas keisti. Tai didžiulis keitimosi menas, žinojimas, kurioje kaitos ciklo vietoje esame. Kaip tie drugeliai, ir mes keliaudami per gyvenimą, atsiduriame tam tikruose gyvenimo tarpsniuose.

Kai prieš keletą metų užrašiau savo dienoraštyje „noriu rašyti blogą“, nes pats žodis buvo naujas vėjas internete ir visi pradėjo tai daryti, aš neturėjau nei menkiausio supratimo apie ką rašysiu ir tikrai net nesapnavau į ką tai išaugs ateityje. Kai ieškojau pavadinimo  savo blog‘ui, jis irgi „atėjo“ iš interneto platybių – pamačiau eilutę „drugelio efektas“, išsiaiškinau, kad tai – metafora, reiškianti didžiulius pokyčius, sukeltus vos pastebimo įvykio ar reiškinio ir širdimi pajutau, kad tai mano.

Praktikuojate ir mokote kitus Aromaterapinio holistinio ritualo “Drugelio šokis”. Kuo jis skiriasi nuo tradicinio masažo seanso?

Kai manes paprašė pasidalinti patirtimi ir paruošti aromaterapinį masažą, norėjau, kad jis būtų ypatingas, gilus, grįstas ne vien medicininėm žiniom, bet gilia saves pažinimo filosofija.

Relaksacinis masažas skirtas tiems, kurie ieško ypatingos ramybės ir poilsio. Aromaterapinio holistinio ritualo metu yra naudojami: įvairių masažo technikų deriniai bei profesionaliai parinkti eterinių aliejų mišiniai; refleksoterapinių zonų veikimas; energetinio poveikio elementai, o taip pat raminantis, psichoterapinio pobūdžio pokalbis su masažuojamuoju; jauki aplinka, raminanti muzika, kurie papildomai suteikia ramumo pojūtį.

 

Prieš pora metų išvertėte ir išleidote Dr.Edvardo Bacho knygą „Išsigydyk pats“, be to, esate Dr.Bacho žiedų terapijos specialistė . Kuo ypatingas šis gydymas ir kam jis skirtas?

Dr. Bacho  teigimu egzistuoja 38 neigiamos bendražmogiškos emocijos/būsenos. Remdasis tuo, Dr. Bachas iš laukinių gėlių ir medžių žiedų sukūrė  38 jas atitinkančias esencijas, kurias suskirstė į 7 grupes pagal pagrindinę emociją. Be pagrindinių esencijų yra dar viena papildoma esencija, gaminama iš 5 žiedų mišinio ir vadinama Rescue remedy.

Gydymo sistemos esmė – neigiamų emocijų transformavimas į teigiamus jų atitikmenis. Taip šalia kiekvienos neigiamos emocijos/būsenos atsirado ir tai, kuo ši turėtų virsti gydymo eigoje .

Pagrindinis šios terapijos principas teigia, kad visų chroniškų ligų šaltinis yra betvarkė žmogaus sieloje (lot. „psiche“). Tai – konfliktai, šokai, baimės, chroniškas pyktis, pavydas ir kitos neigiamos emocijos.

Kasmet organizuojate vasaros stovyklas moterims. Koks jų tikslas?

Nuo neatmenamų laikų moterys burdavosi į draugijas, moksliniais tyrimais įrodyta, kad moteriška draugystė atpalaiduoja hormonus, kurie įveikia stresą. Taigi, moteriškos draugijos – galinga jėga bei moters sveikatos šaltinis. Štai kodėl mes kiekvienais metais renkamės į moterų stovyklas! Ne todėl, kad ignoruojame vyrus, šalinamės jų draugijos, todėl, kad pabuvimas išskirtinių moterų draugijoje praturtina ir fiziškai, ir dvasiškai, ir pas vyrus mes sugrįžtame visiškai kitokios…

Mūsų vasaros stovyklos moterims – tikras iššūkis tiek organizatorėms (mokytojoms), tiek dalyvėms. Kiekvieną pavasarį pradedame galvoti, o kuo gi pradžiuginsime ir nustebinsime savo bičiules, kurios jau nekantriai laukia vasaros, susitikimų ir naujų potyrių? Kiekvieną kartą kruopščiai parenkame gamtos prieglobstį, rūpestingai savo rankomis gaminame maistą, ruošiame temas.

Ne taip jau seniai į Jūsų gyvenimą įsiliejo Teta gydymo metodas. Kaip jis pakeitė Jūsų pasaulį?

 Kadangi pradėjau sąmoningai priimti visas žinias, kurios ateidavo, gavau dovaną - Teta metodą, kuri apvainikavo mano dešimtmečio dvasinio kelio paieškas. Kai pirmą kartą išgirdau šį terminą iš savo draugės lūpų, prisipažinsiu atvirai, susigūžiau savo viduje, nepriėmiau informacijos ir pasakiau:“ ne, tai tikrai manęs nedomina“. Praėjo kiek laiko, iš tos pačios draugės išgirdau puikius atsiliepimus apie šią naujai paplitusią metodiką. „Dar vienas naujas mokslas, ar man to reikia?“ –įsismarkavo mano niekada nenurimstantis protas. „Na gerai, jau gerai“, - tariau aš draugei “atvažiuok ir parodyk, kas tai yra, noriu pajausti savimi“. Praktikavau beveik metus laiko ir tik tada visai sąmoningai pasirinkau sertifikuoto mokytojo vedamus mokymus, tokia jau esu, kad vertinu tikrą, gryną ir neiškraipytą, bet kokio dalyko, mokymą. Tame esu jau dveji metai, mėgaujuosi kiekviena savo gyvenimo akimirka, savimi pajaučiau, kad galiu susikurti tokį gyvenimą, kokio noriu.

Ši metodika gydo ligas. Tiesa?

Ne, metodika be jūsų paties noro pasveikti, pasiryžimo ir kasdienino darbo nieko negali išgydyti. Aš galiu pasakyti kaip, padėti ir palaikyti, bet dirbti už jus – ne.” Vieni susivynioja savo “dovanėles” ir išeina toliau varstyti durų pas “stebukladarius” ir “visažinius”, kurie dalina “stebuklingas piliules”.

Kiti – pasilieka dirbti drauge, tokių – mažuma. Nenuostabu, kodėl sergančių, besiskundžiančių, piktų ir nelaimingų žmonių aplink – nors vežimu vežk. O dar prisiimti atsakomybę reikia!

Kokia Jūsų esminė gyvenimo filosofija.  Ar galėtumėte trumpai įvardinti?

Mintys, kurias mintijame ir žodžiai, kuriuos tariame, pastoviai kuria mūsų pasaulį ir kasdienes patirtis.

Dėkoju gerb.Rūtai Lenkauskienei už įkvepiantį ir nuoširdų pokalbį.

Parengė Rūta Steponavičienė

 

Patiko šio rašytojo stilius? Susisiekite - rasytojuakademija@berklis.lt

Darbai

Laiškas sielai dvynei - Rūta Steponavičienė

25/05/2017 18:31
Kartais mūsų pasaulį uždengia tirštas
 Rūkas, vėsuma prasismelkia iki širdies.
 Nebežinome nei kas esame, nei dėl ko  
Gimėme, nei dėl ko kvėpuojame.

 Kartais nebedžiugina žydintys sodai,
 Žydinčios pievos.
 Artimo žodis nebepaguodžia, o
 Galvoje sukasi daugybė
 Neramių...

Kūrinys "Seno kaštono pasakojimas", autorė Rasa Banelė

12/04/2017 14:50
Seno kaštono pasakojimas   Daugiaaukščio namo kieme augo senas kaštonas. Tai buvo didelis ir išlakus medis, mėgstamiausias kiemo padaužų žaidimų draugas. Vasarą medis saugojo nuo dienos kaitros ar netikėtai užklupusio lietaus, rudenį pasišiaušdavo žaliais ežiukais, kurių viduje slėpėsi...

Aš ir Lietuva - Milda (NaOku YuMe)

23/02/2017 12:08
Aš ir Lietuva Kartais žodžių skambesiai visai keisti. Ar drįsit Jūs su manimi sutikti, kad atrodo, nors ir paprastut papraščiausias žodelis, bet jo prasmė tokia gili ir gali tilpti daug daugiau nei sakinys ar net visa knyga! Pritarkit – būta tokių žodelių ir vienas iš jų yra...

Mūsų Lietuva! - Edita M.

23/02/2017 12:04
Mūsų Lietuva! Prisiminimų apnerta drobulė Apglėbus stalą protėvių troboj, Ruginės duonos kvapas šyla. Girdžiu senolius giedant tolumoj. Tikėjimu tvirtu, vienybe apsupti Namai, kur esame mes gimę, Stipri ir mylinti šalis esi, Mūs Lietuva, Tėvyne! Lietuviai – visko mačiusi tauta, Drąsi žmonių...

Meilė yra atgimti... - Edita M.

23/02/2017 12:00
Meilė yra atgimti... Ar tau teko skaityti  Sergej Kozlov knygą „Ežiukas rūke“? Joje yra pasakaitė pavadinimu „Jei manęs visai nėra“.  Tai apie mane... Žiemą nei manęs, nei meilės tiesiog nėra.  Nebent aš brendu snieguotu mišku, ledinėmis blakstienomis karpydama horizontą arba...

Eilėraštis Vaikystės Medis - Edita M.

23/02/2017 11:58
Vaikystės Medis Mane svaigina ilgesys ir liūdesys palydi akimis, Laukimas pasitinka... Tikėjimas nurieda traukiniu tolyn, Tyla mane ištinka. Vaikystės melancholiškas prisiminimas, Gaivina mano atmintį įsimylėjusios Medį supynės. Tas Medis buvo klevas, ką ten buvo – dar tėra, Pavasario skaroj...

Laiškas tautiečiams: užteks gyventi vien dėl savęs

23/02/2017 11:53
Vasario 16-ąją Lietuvoje kasmet minima valstybės atkūrimo diena. Jau beveik 100 metų prabėgo nuo kiekvienam iš mūsų reikšmingo įvykio – Nepriklausomybės Akto pasirašymo 1918 m. Nuo to laiko mūsų šalyje įvyko daug pokyčių įvairiose srityse: politikoje, ekonomikoje, socialiniame bei kultūriniame...

AŠ IR LIETUVA - Rasa B.

23/02/2017 11:45
AŠ IR LIETUVA Mūs Lietuva upių ir ežerų kraštas. Čionai gimiau, užaugau, meilę pažinau. Kraštovaizdis mūsų šalies kaip margas raštas. Tarytum laumės juosta virš dangaus. Nors mes pasaulyje visai mažyčiai - Nedidelė šalis Europos vidury – Džiaugiuosi, kad gimiau šitoj šaly aš, O ne kažkur kitam...

Meilė ir aš? - Milda (NaOku YuMe)

09/02/2017 09:49
Meilė ir aš? Aš ir meilė. Meilė ir aš... labai jau trapi tema. Ne kiekvienam ji artima... O gal ir nelabai suprantama? Su ta sentencija paprasta, Kurią matysite savo kompiuterio ekrane, Išdėstysiu savo gyvenimiškas idėjas ir mintis, Kurios draikosi it nenuoramos laiko tėkmėje, Ar kasdienybės...

Apie meilę ... - Adelė

09/02/2017 09:46
„Meilė – tai du sujungti delnai. Ir gurkšnis vandens juose: gyvenimas.“ Ši poeto Just. Marcinkevičiaus mintis pasako daugiau nei ištisas romanas. Juolab, kad kiekvienas iš mūsų kasdienybėje kuriame savo asmeninę knygą, kuri guls ne į kompiuterio laikmenas, o kaip tirpstantis sniegas pavasarį paliks...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>